Cona%20a%20fotografska%20razstava

Fotografska razstava: Cona A. Goriška med leti 1945–1947

Objavljeno 30 avg 2018

Vabimo vas na odprtje fotografske razstave Cona A. Goriška med leti 1945–1947

dne 4. 9. 2018, ob 10. uri na razstavni prostor ob Goriški knjižnici Franceta Bevka.

Razstava Muzeja novejše zgodovine Slovenije in Goriškega muzeja dopolnjuje razstavo, ki bo v Vili Bartolomei in jo bomo odprli istega dne ob 19. uri.

Avtorica razstave: dr. Kaja Širok

Razstava obeležuje 71-letnico nastanka zahodne slovenske meje. Posveča se orisu življenja na območju Julijske krajine pred nastankom meje leta 1947. Obdobje ZVU je za prebivalce pomenilo prehod iz pomanjkanja v blagostanje, izhod iz revščine in začetek novega, povojnega življenja. Obenem pa je nova začasna zavezniška oblast na ozemlje vnašala novo negotovost, nacionalne napetosti ter nasilje, ki je še kako dalo misliti, da konec vojne ni prinesel dokončnega miru.