Img 5001a

Predstavitev knjige in filmov o nesnovni kulturni dediščini Kako snemati nesnovno kulturno dediščino?

Objavljeno 4 apr 2017

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

11. aprila 2017 ob 20. uri na Grad Kromberk

Kustodinja za etnografski film v Slovenskem etnografskem muzeju Nadja Valentinčič Furlan bo predstavila spoznanja dvojezične monografije Dokumentiranje in predstavljanje nesnovne kulturne dediščine s filmom in kratke filme o nesnovni kulturni dediščini za slovenski Register tovrstne dediščine. Izobraževalni dogodek je namenjen nosilcem nesnovne kulturne dediščine, lokalnim snemalcem, etnologom in ljubiteljem. Slovenski etnografski muzej, Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine v Sloveniji, želi v sodelovanju z območnimi muzeji teorijo in prakso približati ljudem, ki razmišljajo o dokumentiranju dediščine s filmom.