Dvd%20staroverstvo%20web

Izšel je DVD Simpozij Staroverstvo, staro vèdenje, novi izzivi interdisciplinarnih znanosti.

Objavljeno 7 nov 2017

Goriški muzej je 2. in 3. junija 2017 na Gradu Kromberk organiziral znanstveni in strokovni simpozij Staroverstvo, staro vèdenje, novi izzivi interdisciplinarnih znanosti. Po svoji vsebini je bil nadaljevanje in dopolnitev razstave Staroverstvo in staroverci, etnološka zbirka Pavla Medveščka, postavljene v Vili Bartolomei v Solkanu. Na simpoziju se je v dveh dneh zvrstilo 20 predavateljev. Prvi dan so bili na sporedu znanstveni referati, drugi pa je bil obarvan z novodobnimi, strokovnimi in alternativnimi raziskavami naše dediščine.

Glede na veliko zanimanje smo se v Goriškem muzeju odločili, da vsa predavanja izdamo v DVD obliki. Obseg predavanj je izšel kar na štirih DVD-jih. Nastala sta dva kompleta za vsak dan posebej.

Z veseljem sporočamo, da smo se so tik pred prazniki razveselili dostave kompletov DVD-jev, v naš muzej. Najdete jih lahko v Vili Bartolomei v Solkanu in na Gradu Kromberk.

Cena enega kompleta je 10 eur.

Simpozij program