Vabilomtvmar2024web

Muzejski torkov večer: novi vodnik Slovenski obraz Gorice

Objavljeno 19 mar 2024

Zadnji torek v marcu se bomo z Aldom Ruplom na Gradu Kromberk ob 19. uri podali po sledeh tisočletne prisotnosti Slovencev v Gorici. V sodelovanju z Zvezo slovenskih kulturnih društev bomo predstavili priložnostni vodnik v treh jezikih "Slovenski obraz Gorice: Po sledeh tisočletne prisotnosti", ki tako turiste kot Italijane in Slovence na tem območju skozi štiri sprehode po mestu opozarja na njegovo narodno raznolikost in zakoreninjenost slovenske prisotnosti.

Med drugim novi vodnik prinaša seznam slovenskih poimenovanj ulic in okolišev v Občini Gorica, zemljevid ter pregledne predstavitve spomenikov, stavb, krajev in vsebin, ki zrcalijo slovenski obraz Gorice.

Izid vodnika, ki je v slovenski verziji že doživel prvi ponatis, sta podprla Dežela Furlanija - Julijska krajina in Urad Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu, uredila pa ga je Jasna Simoneta, medtem ko je gost muzejskega torkovega večera Aldo Rupel prispeval besedilo.

Vstop prost. Vabljeni!