Img 5001a

Most na Soči v železni dobi

Objavljeno 6 sep 2018

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

11. septembra 2018 ob 19. uri na Grad Kromberk

Predavanje: Most na Soči v železni dobi

Most na Soči je najobsežneje raziskano arheološko najdišče iz prvega tisočletja pr. n. št. na območju današnje Slovenije. Arheološka izkopavanja je med leti 1971 in 1984 opravila ekipa Goriškega muzeja. Na predavanju bodo predstavljeni rezultati raziskovalnega projekta, ki ga je vodil Inštitut za arheologijo ZRC SAZU. Železnodobni prebivalci Mosta na Soči so obvladovali napredne gradbene tehnike in razvili poseben tip posoške hiše, njihova lončarska in metalurška dejavnost je že dosegla raven specializirane obrti, vpeti so bili tudi v široko mrežo povezav med alpskimi skupnostmi ter Veneti in Etruščani.

Sodelujejo: dr. Snežana Tecco Hvala, dr. Janez Dular (IzA ZRC SAZU) in Drago Svoljšak (vodja izkopavanj na Mostu na Soči).

Most na Soči v železni dobi

Naslednja prireditev bo 18. septembra 2018.