Delavnica glina

Otroci bodo izdelovali zvončke iz gline

Objavljeno 5 feb 2024

Ob slovenskem kulturnem prazniku v Goriškem muzeju želimo, da nas najmlajši ne le obiščejo, ampak tudi ustvarjajo in odidejo s prijetno izkušnjo in novim znanjem. Otrokom od okrog sedmega leta starosti je namenjena delavnica z glino, saj je le-ta tudi v središču najnovejše razstave v Vili Bartolomei, ki smo jo pripravili s Klubom keramikov Kanal.

Brezplačno delavnico s pričetkom ob 11. uri bo vodila keramičarka in mentorica tečajev oblikovanja gline Alenka Gololičič, ki bo udeležencem pomagala, da bodo v približno eni uri izdelali unikatne keramične zvončke.

Za material in pripomočke bomo poskrbeli mi, vi le čimprej sporočite ime otroka po e-pošti na david.kozuh@goriskimuzej.si in se vidimo na praznični četrtek v Solkanu. Ta dan bo prost vstop v muzejske zbirke, tako da si lahko starši oz. spremljevalci medtem ogledate kar pet razstav v Vili Bartolomei.

Vabljeni!