Imd2019 banner slosmall

Mednarodni muzejski dan v Goriškem muzeju

Objavljeno 15 maj 2019

Goriški muzej se vnovič priključuje obeleževanju Mednarodnega muzejskega dne, ki letos poteka v soboto, 18. maja 2019. Letošnja tema je »Muzeji kot kulturna središča: Prihodnost tradicije«. Tako kot vsako leto imajo tega dne obiskovalci v vse naše zbirke prost vstop.

Osrednji dogodek Goriškega muzeja je odprtje razstave Na šverc!  Tihotapstvo na Goriškem po drugi svetovni vojni v nekdanjem maloobmejnem prehodu na Pristavi, in sicer v soboto, 18. maja, ob 17. uri.

Preostale brezplačne dogodke smo s tem namenom prestavili na nedeljo:

ob 10.00 na Gradu Kromberk: vodstvo po razstavi O živalih in ljudeh za najmlajše in pravljica z Ljubo Krušič

ob 15.30 v Vili Bartolomei: javno vodstvo po razstavi Igre moje mladosti

ob 17.00 v Vili Bartolomei: zadnje javno vodstvo po razstavi Igre moje mladosti

Vabljeni v našo družbo na mednarodni muzejski dan in v nedeljo, 19. maja.

Za urnike posameznih zbirk, ki bodo odprte v soboto, 18. maja 2019, obiščite našo spletno stran https://www.goriskimuzej.si/obiscite-nas/urnik