Banner z%20igro%20do%20dediscine2

Mednarodni muzejski dan / Z igro do dediščine

Objavljeno 12 maj 2017

Z igro do dediscine

Goriški muzej se tudi letos priključuje akciji Z igro do dediščine, ki letos poteka v tednu družine med 15. in 22. majem 2017. Z njo želimo približati naše vsebine družinam, naši dogodki pa so vključeni v skupni brošuri. Dodali smo tudi brezplačne »muzejske kovčke« za vrtce in osnovne šole.

brošura - Z igro do dediščine

Znotraj tedna družine obeležujemo tudi mednarodni dan muzejev, in sicer v četrtek, 18. maja 2017. Tako kot vsako leto imajo tega dne obiskovalci v vse naše zbirke prost vstop.

Ob svetovnem dnevu muzejev organiziramo poleg vodstev za družine prav poseben dogodek na temo restavriranja in konserviranja predmetov z naslovom: Ne zavrzi starih predmetov! Potekal bo pogovor o ohranjanju starih predmetov v sodelovanju z UNI3 Nova Gorica ter voden ogled po razstavi Ohraniti preteklost – ustaviti čas za danes in jutri.

Dogodek se bo odvijal v četrtek, 18. maja 2017, v Vili Bartolomei s pričetkom ob 17. uri.

Vabljeni v našo družbo v tednu družine ter na mednarodni muzejski dan.

Mednarodni muzejski dan