Img 3550cropweb

Muzejski torkov večer: Brgitni, Angelska Gora – v knjigi in na sliki Toneta Kralja

Objavljeno 5 sep 2024

Po poletnem premoru vas znova prijazno vabimo na torkova srečanja na Gradu Kromberk, kjer bomo 17. septembra 2024 ob 19. uri gostili nekatere snovalce knjige o vojni tragediji Bizjakove družine na Predmeji.

Poleg zapisa o zločinu pripadnikov italijanske vojske v noči s 24. na 25. februar 1943 je knjiga Brgitni, Angelska Gora, ki jo je uredil Bojan Bratina, tudi opozorilo na spregledano sliko Toneta Kralja Angelska gora 1942, ki jo bo Goriški muzej ob tej priložnosti izobesil v prostorih gradu, njen simbolični pomen pa bo predstavil mag. Davor Kernel.

Izmed avtorjev prispevkov bomo gostili tudi Franca Černigoja in dr. Branka Marušiča ter oblikovalca Lucijana Bratuša. Knjigo je letos izdalo Območno združenje borcev za vrednote NOB Ajdovščina - Vipava, soizdajatelja pa sta Občina Ajdovščina in Društvo TIGR Primorske.

Vstop prost.

(Detajl slike Toneta Kralja 'Angelska gora 1942', tempera na platnu, kaširanem na lesonit, 235 x 170 cm; foto Katarina Brešan)