Stadionotvoritev

Muzejski torkov večer: Vojko Orel o športnih objektih na Goriškem

Objavljeno 30 sep 2022

V oktobru se na Gradu Kromberk obetajo trije muzejski torkovi večeri z zanimivimi gosti. Začeli bomo 11. oktobra v športnem duhu, saj bo glavno besedo imel nekdanji športnik, dolgoletni strokovni športni delavec in avtor več publikacij o zgodovini športa na Goriškem, Vojko Orel, ki se bo tokrat osredotočil na športne objekte v obdobju gradnje Nove Gorice.

Vojko Orel

Infrastruktura, namenjena športu, je bila na prehodu iz 40. v 50. leta prejšnjega stoletja skromna, a športnih navdušencev in zagona ni manjkalo. Skupaj se bomo sprehodili po nastajajočem mestu in se ustavili na lokacijah, kjer so postavili temelje športnim objektom, ki so se nato razvijali in nadgrajevali. Slišali in videli bomo, katerim športnim dejavnostim so bile namenjene tudi površine v Solkanu in Šempetru, predvsem pa v Novi Gorici, kjer Športni park letos praznuje 60-letnico odprtja (na naslovni fotografiji), kar še vedno velja za najbolj množično športno prireditev v mestu. Morda pa ste bili zraven tudi vi, tako kot Vojko Orel, ki je 27. maja 1962 nastopal kot učenec OŠ Šempeter.

Veseli bomo tudi vaših spominov, fotografij ali raznih zapisov, vezanih na temo muzejskega večera!