Potmiruweb

Muzejski torkov večer: Zgodbe na Poti miru

Objavljeno 6 okt 2023

Zgodbe na Poti miru je zbral upokojeni kustos in ustanovitelj Kobariškega muzeja in Fundacije Poti miru Željko Cimprič. Gostja večera na Grad Kromberk, 10. oktobra 2023 ob 19. uri bo poleg avtorja tudi dr. Petra Svoljšak, ki je knjigo uredila s Tadejem Korenom.

Nemim pričam časa, kot so ostaline in pomniki soške fronte iz časa 1. svetovne vojne, ki jih srečamo na Poti miru od Alp do Jadrana, dodano vrednost predstavljajo zgodbe. Zgodb udeležencev vojne je veliko in le-te so zanimiv in koristen sopotnik vsem, ki jih zanima dediščina soške fronte.

Interpretacija časa izpred dobrih 100 let so zgodbe tistih, ki so vojno doživeli in so njihove zgodbe, včasih po čudežu, preživele. Včasih nas med obiskom nekdanjega bojišča pripeljejo natanko na mesto, kjer se je opisani dogodek dogajal, in pomenijo posebno doživetje.

Pogovor bo vodila zgodovinarka Goriškega muzeja dr. Ines Beguš. Knjigo bo na torkovem muzejskem večeru mogoče tudi kupiti.

Vstop prost.

(Fotografija: Kobariški muzej)