Naprejvpreteklostbanner2

Naprej v preteklost

Objavljeno 14 avg 2020

Slovenski muzeji in galerije smo svoje delovanje v času epidemije COVID-19 preselili na splet ter še naprej uspešno izpolnjevali svoje poslanstvo, promovirali kulturno dediščino ter ohranjali stik s svojimi obiskovalci ter uporabniki storitev. Naše delo je ohranjanje preteklosti skozi skrb za našo skupno dediščino, ob tem pa iščemo načine, kako s poznavanjem preteklosti skrbeti za lepšo prihodnost. Kljub tradicionalni vlogi »varuhov preteklosti« se muzeji danes aktivno odzivamo na družbena dogajanja in javnosti ponujamo dostop do znanja v najširšem pomenu besede, ob promociji enakosti, raznolikosti in inkluzivnosti.

Goriški muzej se pridružuje akciji s petimi brezplačnimi vodstvi, ki bodo popestrila prihajajoči teden:

Torek, 18. 8. 2020: Grad Dobrovo: ob 10h in 13h brezplačno vodstvo po stalni zbirki

Sreda, 19. 8. 2020: Muzejska zbirka Ajdovščina: ob 18h brezplačno vodstvo po razstavi Fluvio Frigido – Castra – Flovius – Ajdovščina

Četrtek, 20. 8. 2020: Vila Bartolomei: ob 13h brezplačno vodstvo po razstavi Ohraniti preteklost, ustaviti čas za danes in jutri

Petek, 21. 8. 2020: Muzejska zbirka Kolodvor: ob 16h brezplačno vodstvo po razstavi Državna meja na Goriškem 1945–2004

Sledite nam tudi na Facebooku, kjer bomo dnevno pripravljali zanimive objave.

Celoten program akcije #naprejvpreteklost najdete na spodnji povezavi:
NAPREJVPRETEKLOST