Delavnica z glino

Počitniška muzejska delavnica z glino

Objavljeno 17 okt 2024

V Goriškem muzeju bomo poskrbeli, da vam med jesenskimi šolskimi počitnicami ne bo dolgčas. Osnovnošolci bodo v torek, 29. oktobra 2024, od 10. do 12. ure v Vili Bartolomei v Solkanu, kjer je na ogled začasna razstava Lokalne gline in dediščina: Posočje–Kras, ki je nastala v sodelovanju s Klubom keramikov Kanal, pod strokovnim vodstvom oblikovali glino v unikatne keramične izdelke.

Na brezplačni ustvarjalni delavnici bomo črpali motive iz prazgodovine. Spoznavali bomo lokalno arheološko dediščino, kako so nekoč krasili svoje domove, in po vzoru okrasnih plošč, odkritih znotraj hiš iz železne dobe na Mostu na Soči, ustvarili stenske okrasne keramične ploščice.

Za material in pripomočke poskrbimo mi, vi nam za lažjo organizacijo sporočite ime otroka po e-pošti na: kristina.furlan@goriskimuzej.si.
Ob zaključku delavnice vas bomo brezplačno popeljali tudi po omenjeni razstavi.