Img 5001a

Predstavitev knjige Lovim pomladni veter ODPADE!

Objavljeno 21 maj 2021

Zaradi slabega vremena današnje predavanje odpade.

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

25. maj 2021 ob 19. uri pred Gradom Kromberk

Predstavitev knjige: Lovim pomladni veter

Knjiga Lovim pomladni veter obeležuje dvojni jubilej velikega slovenskega pisatelja Cirila Kosmača (1910–1980), saj mineva 110 let od njegovega rojstva in 40 let od njegove smrti. Prinaša izbor 33 novel, ki jih je Kosmač v treh desetletjih, od zgodnjih tridesetih do konca petdesetih let 20. stoletja, objavil le v časopisih in revijah. Neprecenljivo je pisateljevo pričevanje iz prve roke: o tigrovskem uporu, fašističnih ječah, begunskih letih po Sloveniji in Evropi, partizanskem boju …

Knjiga se bere kot avtobiografija trdoživega in živega naroda. Za Kosmača je bilo pisanje v slovenščini dejanje upora. Nad žuborečo reko njegovih besed še zmeraj veje pomladni veter upanja.

Knjigo bosta predstavila urednika knjige: urednik kulturne redakcije na Primorskih novicah Andraž Gombač in pisateljeva hči Nanča Kosmač Kogej.

Predstavitev organiziramo v sodelovanju z založbo Beletrina v okviru Beletrininih trubadurjev.

V primeru dežja dogodek odpade.

Ciril Kosmač: Lovim pomladni veter

Obiskovalci morajo ob prihodu pustiti svoje podatke in nositi lastno zaščitno masko.