Img 5001a

Predstavitev knjige Živel je tod mizarjev rod

Objavljeno 7 mar 2019

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

12. marca 2019 ob 19. uri na Grad Kromberk

Predstavitev knjige Živel je tod mizarjev rod

Zamisel o izdaji zbornika o solkanskem mizarstvu se je porodila med pripravami in nameščanjem spominskih obeležij na hiše, kjer so bile včasih mizarske delavnice. Takrat je prišlo do odločitve, da v Rezbarskem, intarzijskem in restavratorskem društvu Solkan pričnejo zbirati gradivo za izdajo spominov o mizarstvu v pisani besedi. Posebna privlačnost knjige je tudi v izjemno domiselnem oblikovanju, saj začutimo že v naslovnici čar, ki ga poudarja slikovita struktura lesa.

Knjigo bodo predstavili odgovorni urednik Jožko Markič, Katarina Vuga, ki je knjigo jezikovno pregledala, ter Enej Gala, ki je knjigo oblikoval. Z njimi se bo pogovarjal Vladimir Peruničič, direktor Goriškega muzeja.

V okviru večera bomo predvajali tudi krajši dokumentarni film Mirana Brumata o solkanskih mizarjih.

Živel je tod mizarjev rod