Predstavitev nove številke Goriškega letnika
Vabimo Vas na muzejski torkov večer
19. decembra 2017 ob 19. uri na Grad Kromberk
Predstavitev nove številke Goriškega letnika
V Goriškem muzeju bomo leto zaokrožili z zadnjim torkovim večerom, na katerem bomo predstavili novo številko Goriškega letnika – zbornika Goriškega muzeja. V tej številki smo posebno pozornost namenili praznovanju 70-letnice Nove Gorice, ob tem pa v branje ponujamo še prispevke s področja arheologije, zgodovine in umetnostne zgodovine.
Zbornik bodo predstavili uredniki: Andrej Ferletic, dr. Teja Gerbec in Petra Kolenc.
Po predstavitvi sledi druženje ob pogostitvi v veži Gradu Kromberk.
Vabljeni v našo družbo!

Konferenca za večjo dostopnost s primeri dobrih praks
Morfologija ptice: taktilna razstava
Evropski dnevi arheologije z vodstvom po arheološki razstavi
Poletna muzejska noč z vodstvi in novo razstavo
Poletje začenjamo Med morjem in kamnom
Valvasorjev nagelj prejel kustos David Kožuh
V nedeljo praznujemo mednarodni dan muzejev
Zgodovinar dr. Branko Marušič (1938–2026) ni bil le znanstvenik