Roberto david faganel web

Roberto in David Faganel prvič skupaj v Goriškem muzeju

Objavljeno 22 feb 2023

Grad Kromberk je skupaj s Kulturnim centrom Lojze Bratuž in Kulturnim domom v Gorici ter Beneško galerijo v Špetru vključen v veliko pregledno razstavo Roberta Faganela in njegovega sina Davida Faganela.

Slovesno odprtje bo v petek, 24. februarja 2023 ob 17:30 v Galeriji Kulturnega doma Gorica, nato ob 18:30 v Galeriji KC Lojze Bratuž. Zbrane bo prek spleta nagovoril tudi direktor Goriškega muzeja Vladimir Peruničič. Na Gradu Kromberk bodo dela Roberta in Davida Faganela na ogled od 24. 2. 2023 do 15. 10. 2023. Grad bo v 24. februarja odprt do 21.30 ure. V soboto, 25. februarja 2023, bodo razstavo odprli še v Beneški galeriji v Špetru, kjer bo na ogled do 2. aprila 2023.

Iz skoraj 50-letnega ustvarjalnega opusa Roberta Faganela so izbrana dela s potovanj, ki so tudi del umetnikove donacije Goriškemu muzeju iz leta 2012 in jo želimo ob tej priložnosti pokazati javnosti. Arhitekt in slikar David Faganel pa se predstavlja z izborom slik najbolj prepoznavnih motivov iz svojega zrelega opusa. Po razstavi TECUM bomo v prihodnjih mesecih pripravili tudi javno vodstvo, o čemer boste pravočasno obveščeni.

Vabljeni v osvežene prostore prvega nadstropja kromberškega gradu, ki vas pričakujejo ne le z novo vsebino, ampak tudi v nekoliko prenovljeni podobi.