Ta veseli dan kulture 2017

Ta veseli dan kulture 2017: Dan odprtih vrat slovenske kulture

Objavljeno 30 nov 2017

Prijazno vas vabimo, da se nam v nedeljo, 3. decembra 2017, na TA VESELI DAN KULTURE pridružite v naših muzejskih zbirkah.

Cenjene obiskovalce obveščamo, da vodstvo Katarine Brešan po razstavi "Na začetku je bila črta" na Gradu Kromberk zaradi bolezni odpade.

Ob obletnici rojstva slovenskega poeta Franceta Prešerna slovenske kulturne ustanove tradicionalno odpirajo svoja vrata. Akciji se tudi letos pridružuje Goriški muzej s prostim vstopom v vse svoje muzejske zbirke.

Poleg tega pa ponujamo brezplačne vodene oglede po muzejskih zbirkah in delavnico za najmlajše v vili Bartolomei:

Program:

VILA BARTOLOMEI, SOLKAN
10:00 Delavnica: Poln kufer starih igrač? (Obvezna je prijava prekoelektronske pošte)
11.30 Strokovno vodstvo po razstavi Igre moje mladosti, vodi David Kožuh, avtor razstave

GRAD KROMBERK
14:30 Strokovno vodstvo po razstavi »Na začetku je bila črta« - 70 let likovne umetnosti v mestu, vodi Katarina Brešan, avtorica razstave
16:00 Strokovno vodstvo po razstavi Begunci

MUZEJSKA ZBIRKA KOLODVOR, NOVA GORICA
13:00 in 16:00: Brezplačno vodstvo po razstavi Državna meja na Goriškem 1945-2004.

MUZEJSKA ZBIRKA GRAD DOBROVO
13:00 Strokovno vodstvo po stalni zbirki

MUZEJSKA ZBIRKA AJDOVŠČINA
15:00 Strokovno vodstvo po arheološki razstavi

VINARSKI MUZEJ VIPAVA
17:00: Brezplačno vodstvo po Vinarskem muzeju (gospodarsko poslopje Lanthierijevega dvorca), vodi dr. Borut Koloini, avtor razstave

Prijave na delavnico v Vili Bartolomei sprejema David Kožuh, kustos pedagog, po elektronski pošti david.kozuh@goriskimuzej.si.