Img 5001a

Zavod Krasen Kras in prazgodovinsko gradišče Debela griža pri Volčjem Gradu

Objavljeno 3 maj 2018

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

8. maja 2018 ob 20. uri na Grad Kromberk

Predstavitev: Zavod Krasen Kras in prazgodovinsko gradišče Debela griža pri Volčjem Gradu

Debela griža je eno najlepše ohranjenih nižinskih gradišč med Panonsko nižino in Jadranskim morjem. Ni bilo še sistematično raziskano, zato je Goran Živec sredi leta 2014 ustanovil zasebni nepridobitni zavod Krasen Kras, ki se ukvarja z njegovo zaščito, raziskovanjem in promocijo. Očiščeno gradišče bo omogočalo, da se bodo v sodelovanju z ZVKDS, OE Nova Gorica začele izvajati arheološke neinvazivne raziskave. Namen je natančneje opredeliti strukturo mogočnih suhih zidov, starost gradišča in doprinesti k poznavanju načina življenja na njem.

Na tokratnem muzejskem večeru si bomo ogledali tudi 9 minutni film o odstranjevanju vegetacije na tem gradišču in predstavljen bo zbornik Gradišča v zahodni in osrednji Sloveniji, ki ga je izdal in založil Zavod Krasen Kras. Zbornik bo tudi naprodaj po ceni 20 €.

Sodeluje: Dejan Vončina, muzejski svetnik in strokovni sodelavec Zavoda Krasen Kras

Zavod Krasen Kras