Img 5001a

Zmago Posega: predstavitev odkupa kiparskega dela Figura v prostoru. Spomin na umetnika ob 10. obletnici smrti

Objavljeno 23 jan 2020

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

28. januarja 2020 ob 19. uri na Grad Kromberk

Goriški muzej je v letu 2019 odkupil kiparsko delo Zmaga Posege Figura v prostoru (1997, marmor, 51 x 17 x 14 cm), ko je obenem potekala 10. obletnica umetnikove smrti. S predstavitvijo na novo pridobljene skulpture, ki je že umeščena v stalno zbirko na Gradu Kromberk, in pogovorom o Zmagu Posegi ter njegovem delu, se bomo spomnili izjemnega umetnika, ki je zaznamoval naš prostor.

Sodelujejo: Brane Kovič, Pavla Jarc in Katarina Brešan. Prisotne bo uvodoma pozdravil Vladimir Peruničič.

Zmago Posega