
Modra nit - zbirka Claudia Dedenara (Trst, 1952–2017)
Tržaška umetnostna zgodovinarka in kuratorka Laura Safred je Goriškemu muzeju podarila devet grafičnih del in risb iz zbirke Modra nit tržaškega zbiratelja in njenega prijatelja Claudia Dedenara, ki je umrl leta 2017. Dela so ustvarili umetniki, ki so začeli delovati v srednjeevropskem prostoru v 60. letih, in so nastala med letoma 1977 in 2011.

Umetnost onkraj vidnega
Da bi vsem ranljivim skupinam omogočili čim bolj enakovredno izkušnjo likovne umetnosti, je Goriški muzej v sodelovanju z Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Nova Gorica ter KUD Artes postavil razstavo v prostorih Mercator centra Nova Gorica, kjer smo odprli največjo mednarodno taktilno galerijo v Sloveniji.

Bidermajerska dnevna soba grofov Coronini
V prvem nadstropju Gradu Kromberk smo postavili na ogled prostor, opremljen z restavriranim pohištvom, ki ga je na podlagi uspešnega čezmejnega sodelovanja Fundacija Palača Coronini Cronberg iz Gorice za več let posodila Goriškemu muzeju.

Retrospektivna fotografska razstava Gorana Antleja »Inkognito«
V Vili Bartolomei so razstavljene fotografije z domačih in tujih koncertnih prizorišč, ki jih glasbeni navdušenec in fotograf iz Gorenje Trebuše Goran Antlej obiskuje že desetletja, in to ne kot pasiven poslušalec, temveč želi biti aktivno povezan z glasbeno sceno.

GO S50-60
Razstava "GO S50-60, Mesto in prebivalci v 50. in 60. letih" temelji na fotografskem fondu, ki ga hrani Etnološki oddelek Goriškega muzeja. Glavni vir je arhiv Foto ateljeja Pavšič Zavadlav, ki ga dopolnjujejo še fotografije Mirka Lična - Prepiha in fotografije, ki so jih prispevali prebivalci v akciji Zgradili smo mesto, ki smo jo leta 2016 v sodelovanju s Pokrajinskim arhivom Nova Gorica izvedli v Goriški knjižnici Franceta Bevka.
Spletna stran uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za nemoteno delovanje strani, vključitev
socialnih omrežji in spremljanje analitike obiskov.
Več o piškotkih
Z nadaljnjo uporabo oz. s klikom na »Da« se strinjate z uporabo teh piškotkov.